MOJESUVISLOSTI.SK

Michaela Košalková
Šafariková 47, Senec
Kontakt : +421 918 815 141
E-mail : michaela@mojesuvislosti.sk 

Michaela Košalková

„Ak človek nemá rád seba, nemôže urobiť šťastným ani druhých. Život máme len jeden a keď ho nežijeme, ale len prežívame, a pritom si nahovárame že inej cesty niet, aký to má zmysel?“

Pamätám si, ako mi raz jeden známy, skúsený psychotronik povedal, keď som bola u neho so svojimi zdravotnými problémami, ktoré som si už niekoľko rokov nevedela vyriešiť: „Ty nie si šťastná.“ Vtedy som tomu nerozumela. Bola som schopná sa za svoju pravdu, že som šťastná asi aj pobiť. Odpovedala som mu: „Som šťastná. Mám dobrú prácu, dobrého manžela, zdravú rodinu, zdravé dieťa, bývanie, auto, každý rok v lete aj v zime dovolenku....“ Čo viac si môžem priať? Snažila som sa fungovať správne, ako sa odo mňa očakávalo. Chodiť do práce, starať sa o rodinu, byť dobrou matkou a manželkou, športovať a zdravo sa stravovať. Stále som v sebe ale napriek tomu cítila, že to nie je život. Mala som výčitky. Mám všetko, tak prečo som stále nespokojná? Bola som nervózna, naháňala som sa, chcela som stihnúť toho čo najviac. Stále som plnila niekoho požiadavky a keď som plnila svoje, tak z povinnosti, že to tak má byť.

„Vďaka“ mojím zdravotným problémom som vyhľadávala lekárov a všelijakých liečiteľov, až som sa dostala k pani, ktorá robila kineziológiu. Vtedy som si povedala: „Toto by som chcela robiť raz aj ja.“ Moja pracovná kariéra bola vždy spojená s ľuďmi. Riadila som personálnu agentúru, pôsobila ako školiteľ, tréner v medzinárodnej konzultačnej spoločnosti a posledných 8 rokov som bola na oddelení ľudských zdrojov v medzinárodnej logistickej spoločnosti.

Kineziológia bola pre mňa ďalšia možnosť ako si vyriešiť svoje zdravotné problémy a nájsť zmysel svojho bytia. Prihlásila som sa na kurz do Prahy, ktorý vedie Ing. Zdenka Jordánová „Poznej svùj cíl.“ Tento 3,5 ročný kurz mi ovplyvnil život, pohľad naň, vnímanie seba, svojich blízkych. Pochopila som príčiny svojich zdravotných, ale aj vzťahových problémov a uvedomila som si, že strojcom svojho šťastia som si sama. Pri týchto úžasných súvislostiach, ktoré sa mi po tie roky pri kineziológii skladali som pochopila, že to chcem posúvať ďalej. Pomáhať ľuďom, hľadať príčiny ich ťažkostí a problémov. To, načo myslíme a o čom rozprávame, to sa skôr, či neskôr stane našou vonkajšou realitou.